Milani prezanton trajnerin e ri

Milani prezanton trajnerin e ri

09 October 2019 12:44

AC Milan ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës.

Stefano Pioli zyrtarisht ka marrë drejtimin e Milanit dhe ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me "Djajtë”, transmeton kp.

Pas shkarkimit, Giampaolo hyri dhe në historinë e Milanit si një ndër trajnerët më afatshkurtër, pasi zgjati vetëm 111 ditë në krye të kuqezinjve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme