Muriqi i lumtur për golin e parë me Fenerin në Turqi

Muriqi i lumtur për golin e parë me Fenerin në Turqi

19 August 2019 23:50

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është shprehur i lumtur që arriti të realizojë gol në ndeshjen e parë me fanellën e Fenerbahçes në Superligën turke.

Ai shënoi supergol në fitoren e thellë 5 me 0 në xhiron e parë të sezonit ndaj Gaziantepit.

Pas takimit, Muriqi ka thënë se është tejet i lumtur për fitoren.

“Jam shumë i lumtur për fitoren. Ishte shumë e rëndësishme për ne. Pavarësisht kundërshtarit në javën e parë, rezultati dhe paraqitja duhet të bëjnë të ndihen mirë fansat. Jam shumë i lumtur”, ka thënë ai.

Duke komentuar supergolin, Muriqi ka thënë se shpreson të shënojë shumë gola përgjatë sezonit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme