Leao, një Ronaldo i ri Foto: AC Milan

Leao, një Ronaldo i ri

12 August 2019 20:45

Sulmuesi i ri i Milanit, Rafael Leao, po vlerësohet si Ronaldo i ri dhe thuhet se ai ka talent për të luajtur për skuadrat më të mëdha, si Barcelona e Real Madridi, transmeton Koha Ditore.

"Rafaeli është numër nëntë, ai gjithmonë ka luajtur në atë pozitë. Them e më kujton fenomenin brazilian Ronaldo për shpejtësinë, teknikën dhe kualitetin e realizimit", ka thënë ish-trajneri i Leaos, Tiago Fernandes, përcjell "Tuttomercatoweb".

Portugezi 20-vjeçar është transferuar këtë verë te Milani nga Lille për 35 milionë euro.

Fernandes kishte qenë trajner i Leaos në grupmosha të reja te Sportingu.

"Ai ende duhet të përmirësohet në ajër, por unë dua t'u them tifozëve të Milanit se Leao është kampion që mund të vendosë ndeshjet vetë. Ai sigurisht se ka talent për të luajtur për Real Madridin, Barcelonën apo skuadrat më të mira në Evropë. Atë e pret një karrierë e lavdishme", ka thënë Fernandes.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme