Sport

Leao, një Ronaldo i ri

Leao, një Ronaldo i ri
 

Sulmuesi i ri i Milanit, Rafael Leao, po vlerësohet si Ronaldo i ri dhe thuhet se ai ka talent për të luajtur për skuadrat më të mëdha, si Barcelona e Real Madridi, transmeton Koha Ditore.

"Rafaeli është numër nëntë, ai gjithmonë ka luajtur në atë pozitë. Them e më kujton fenomenin brazilian Ronaldo për shpejtësinë, teknikën dhe kualitetin e realizimit", ka thënë ish-trajneri i Leaos, Tiago Fernandes, përcjell "Tuttomercatoweb".