​Mbahet turneu përkujtimor “Fadil Vokrri”

​Mbahet turneu përkujtimor “Fadil Vokrri”

22 July 2019 22:59

Gjithçka është gati për mbajtjen e turneut të parë përkujtimor në shenjë nderimi dhe përkujtimi të legjendës së futbollit të Kosovës dhe ish-presidentit të FFK-së Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë më 9 qershor 2018.

Federata e Futbollit e Kosovës përkatësisht Këshilli Organizativ (KO) ka kryer të gjitha përgatitjet për këtë turne, që mbahet nesër.

Në këtë turne do të marrin pjesë veteranët e skuadrave të Flamurtarit nga Vlora, Veteranët e Tetovës, Llapit dhe Prishtinës, (Veteranët +45 vjet).

Turneu do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Agjenda e turneut:

Në orën 16.00 Homazhe të pjesëmarrësve të varri i Legjendës Në orën 17.30 Hapja e Turneut Në orën 18:00 Ndeshja e parë gjysmëfinale Flamurtari (Vlorë)- Veteranët e Tetovës Në orën 19:00 Ndeshja e dytë gjysmëfinale Prishtina – Llapi Në orën 20:00 Ndeshja e tretë – Finalja Pas përfundimit të turneut darkë e përbashkët. Lista e pjesëmarrësve:

Veteranët e KF”Llapi”

1. Rifat Hajdari 2. Ragip Stublla 3. Afrim Shabani 4. Driton Rrahmani 5. Bejtush Bejta 6. Aqif Durmishi 7. Naser Ajvazi 8. Tafil Ajvazi 9. Ismet Haliti 10. Hajdar Kutleshi 11. Adem Emini 12. Berat Berisha 13. Shefshet Blaku 14. Gani Zhugolli 15. Vllaznim Visoka 16. Shaban Zeqiri 17. Hysni Veliu 18. Sheqir Statovci 19. Naser Hyseni

Veteranët e KF”Flamurtari” Vlorë

1. Kreshnik Cipi 2. Rrapo Taho 3. Sokol Kushta 4. Vasil Ruci 5. Luan Birce 6. Eqrem Memushi 7. Shkelqim Selami 8. Latif Gjondedaj 9. Roland Iljdadhi 10. Përparim Lushaj 11. Vangjel Laluci 12. Ilir Muça 13. Dritan Sadedini 14. Samir Haxhiu 15. Gert Haxhiu 16. Ermal Xhelilaj 17. Kljadi Mone 18. Ertil Mecaj 19. Ismajl Bitri 20. Egli Ramaj 21. Besnik Mehmeti dhe 22. Vangjel Maska –kameraman 23. Elton Nika – kameraman 24. Afrovita Hysaj – gazetare 25. Erbeita Macaj – gazetare

Veteranët e Tetovës

1. Enver Ramadani 2. Bekim Osmani 3. Harun Isai 4. Skënder Jonuzi 5. Gajur Rexhepi 6. Halim Hodai 7. Ismajl Sylejmani 8. Erxhan Menga 9. Birol Topçiu 10. Ibrahim Luma 11. Nebi Mustafi 12. Husein Kadriu 13. Berat Imeri 14. Burhan Emurllai 15. Bashkim Arifi 16. Artim Shaqiri 17. Fadil Idrizi 18. Islam Bajrami

Veteranët e FC”Prishtina”

1. Ahmet Beselica 2. Eroll Salihu 3. Muharrem Sahiti 4. Arbor Morina 5. Fadil Berisha 6. Sunaj Keçi 7. Adil Vokrri 8. Isa Sadriu 9. Kushtrim Munishi 10. Besnik Kollari 11. Fatmir Namani 12. Suad Keçi 13. Milaim Humolli 14. Sheremet Isufi 15. Ynall Duraku 16. Sheremet Isufi 17. Bedredin Gjinali 18. Ajet Shosholli, trajner

Komentet

Shto koment

Të ngjashme