Aro Muriq me paraqitje shumë të mirë në debutimin te Nottinghami

Aro Muriq me paraqitje shumë të mirë në debutimin te Nottinghami

14 July 2019 14:43

Portieri i Nottingham Forest, Aro Muriq, ka debutuar me sukses me skuadrën e re dhe qëndrimin në Greqi për përgatitje e ka nisur me fitore kundër Atromitos, 3:0.

Golat kundër skuadrës greke që do të luajë në Evropë sivjet i shënuan Sammy Ameobi, Michael Dawson dhe Joe Lolley, transmeton KTV.

Për herë të parë ndihmë dha edhe portieri gjigant, Muriq, i cili pati paraqitje tejet të mirë, ku pati punë në disa raste, por që reagoi për mrekulli dhe me siguri të madhe.

Muriq u zëvendësua në pjesën e dytë në minutën e 63-të nga trajneri Lamouchi, i cili bëri nëntë zëvendësime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme