Buffoni refuzoi skuadrat e Manchesterit, ndonëse me pagë dyfish më të lartë

Buffoni refuzoi skuadrat e Manchesterit, ndonëse me pagë dyfish më të lartë

12 July 2019 13:19

Portieri legjendar Gianluigi Buffon kishte refuzuar ofertat nga Manchester City dhe Manchester Unitedi këtë verë, para se të bënte një rikthim emocional te skuadra kampione e Serie A, Juventusi.

Buffoni, 41-vjeçar, te skuadrat e Manchesterit do të kishte rolin e portierit të dytë, ndonëse do të kishte pagë dyfishë më të madhe që ka pranuar te Juventusi, raporton "Daily Mail".

Mirëpo, Buffon nuk ka qenë i gatshëm të qëndrojë rezervist i Edersonit apo David de Geas.

Buffon edicionin e kaluar ishte pjesë e Paris Saint-Germainit ndërsa në total pati vetëm 25 paraqitje.

Te Juventusi, Buffon po ashtu do të jetë portier i dytë prapa Wojciech Szczesnyt, mirëpo atij i janë premtuar mjaftueshëm paraqitje për të thyer rekordin e ndeshjeve në Serie A të Paolo Maldinit të Milanit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme