Arsenali kërkon 10 milionë euro për Koscielnyn

Arsenali kërkon 10 milionë euro për Koscielnyn

12 July 2019 12:44

Arsenali kërkon dhjetë milionë euro për të liruar kapitenin Laurent Koscielny, raporton "Evening Standard" të premten, përcjell Koha Ditore.

Koscielny ka refuzuar të udhëtojë me Arsenalin në turneun para-sezonal në SHBA dhe është duke insistuar që të rikthehet në futbollin francez.

Bordeaux, Lyon dhe Rennes kanë shprehur interesim për 33-vjeçarin.

Mirëpo, skuadrat franceze janë të gatshme të ofrojnë kontratë për Koscielnyn, vetëm nëse ai shkëput kontratën me Arsenalin.

Koscielny ka kërkuar nga Arsenali që të lirohet nga kontrata, e cila i skadon në verën e vitit 2020. Mirëpo, krerët e klubit londinez kanë refuzuar të lirojnë atë.

Ata kërkojnë së paku dhjetë milionë euro dëmshpërblim për qendërmbrojtësin.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme