Lojtarët që shkëlqyen në Copa synojnë klubet e mëdha evropiane Foto: Reuters

Lojtarët që shkëlqyen në Copa synojnë klubet e mëdha evropiane

10 July 2019 12:12

Tash që Copa America ka mbaruar, disa lojtarë të dalluar jug-amerikanë po shikojnë të transferohen në top-klubet e Evropës. Disa mund të kushtojnë tash më pak sesa më vonë, ndërsa për disa të tjerë, më të moshuar, do të ishte lëvizje jetësore pasi kurrë më parë nuk kanë luajtur në skuadra evropiane.

Ka disa që luajnë për vite në Evropë dhe kjo garë, përkatësisht paraqitja e tyre, u ka mundësuar të vazhdojnë karrierën në "Kontinentin e Vjetër”, shkruan sot Koha Ditore.

Këtu janë disa nga lojtarët që po synojnë transferimet pas Copa Americas, të cilën Brazili e fitoi për herë të nëntë, duke e mposhtur të dielën në finale Perunë.

(shkrimin e plotë e gjeni në numrin e sotëm të “Kohës Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme