Muriqi afër transferimit te Galatasaray

Muriqi afër transferimit te Galatasaray

23 June 2019 16:46

Pas një negocimi të gjatë mes klubit të madh turk dhe Rizesporit, që ka kartonin e sulmuesit të Kosovës, akordi është gjetur sot.

Mediat turke "TRT" dhe "Fanatik' kanë bërë me dije Rizespor fillimisht kërkoi 10 milionë euro për kartonin e Muriqit, ndërsa Galatasaray ofroi vetëm 3 milionë, transmeton KP.

Më pas kërkesa ra në 6 milionë, por me insistimin e vetë futbollistit kosovar, Rizespor pranoi të marrë 4 milionë euro, që ishte edhe oferta më e lartë nga Galatasaray, teksa Fenerbahce prej kohësh kishte ofruar 2 milionë euro.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme