Juve nis misionin në Angli, Pogba e Sarri në qendër të bisedimeve

Juve nis misionin në Angli, Pogba e Sarri në qendër të bisedimeve

13 June 2019 18:01

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka udhëtuar sot drejt zyrave të Manchester Unitedit në Londër për të diskutuar lidhur me transferimin e mundshëm të Paul Pogba, raport “Sky” në Itali.

Bisedimet janë në fazë të hershme, me Joao Cancelon e Juves që mësohet të jetë pjesë e negociatave. Manchester City ka zbehur interesimin në portugezin për shkak të çmimit të lartë që Juventusi i ka caktuar.

Paratici në Londër pritet të takohet edhe me krerë të Chelseat për të kompletuar marrëveshjen me trajnerin Maurizio Sarri.

Chelsea dëshiron kompensim për Sarrin dhe kjo ka bllokuar negociatat.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme