Unitedi kompleton transferimin e Jamesit

Unitedi kompleton transferimin e Jamesit

12 June 2019 16:32

Anësori Daniel James ka kompletuar kalimin te Manchester Unitedi nga Swansea.

Ai ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me opsion për një vit shtesë.

Marrëveshja ishte arritur javën e shkuar, ndërsa lojtari tani ka kaluar testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratën me “Djajtë e Kuq”.

Raportohet se Unitedi do të paguajë 15 milionë funte fillimisht dhe tre të tjerë më vonë.

James ka shënuar pesë gola në 38 paraqitje sezonin e shkuar te Swansea.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme