Lukaku dëshiron transferimin tek Interi Foto: Reuters

Lukaku dëshiron transferimin tek Interi

12 June 2019 15:01

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku ka treguar se do t’i pëlqente të luante në Serie A.

Nuk është më një fshehtësi që belgu është sulmuesi i cili kërkohet nga Antonio Conte për skuadrën e Interit.

Vetë belgu ka treguar se do të donte të luante në kampionatin italian dhe e ka vlerësuar lartë Conten.

“Është gjë e mirë që Interi e ka angazhuar Conten, pasi për mua ai është trajneri më i mirë në botë”, ka thënë Lukaku. “Sa i përket të ardhmes sime, unë tashmë e kam marrë një vendim për të cilin nuk dua të flas publikisht në shenj respekti për Manchester United, klub me të cilin kam ende kontratë”.

Interi dëshiron që gjatë verës ta largojë Mauro Icardin dhe i preferuari i Contes mbetet Lukaku.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme