Sociedadi siguron Isakun

Sociedadi siguron Isakun

11 June 2019 19:37

Skuadra nga La Liga, Real Sociedad, ka kompletuar transferimin e sulmuesit Alexander Isak nga Borussia Dortmundi, përcjellë "Mundo Deportivo”.

Për kartonin e 19-vjeçarit, Sociedadi ka paguar dhjetë milionë euro, kurse Isak me ekipin e ri ka firmosur kontratë tre vjeçare, transmeton Koha Ditore.

Isak në edicionin e fundit ishte i huazuar te Willem II në Holandë dhe ka impresionuar me paraqitjet e tij.

Ai ka shënuar 13 gola në 16 ndeshje kampionale. Isak te Sociedadi shihet si përforcim i duhur për repartin e sulmit.

Për shërbimet e tij, skuadra spanjolle ka mposhtur konkurrencën nga Anderlechti. Isak ka edhe katër paraqitje me Përfaqësuesen e Suedisë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme