Arrestohet Maradona

Arrestohet Maradona

22 May 2019 20:59

Futbollisti i famshëm argjentinas Diego Maradona u arrestua në aeroport sot pasi ish e dashura e tij e akuzoi për shkak të një borxhi prej 5.7 milionë euro, njoftojnë mediat në Argjentinë.

Maradona (58) u arrestua nga autoritetet argjentinase pas mbërritjes nga Meksika në Buenos Aires, pasi ish- e dashura Rocio Oliva ngriti padi kundër tij, transmeton KP.

Oliva kishte qenë në lidhje me futbollistin për gjashtë vjet dhe lidhja e tyre mori fund në dhjetorin e vitit të kaluar.

Për këtë rast ka raportuar edhe The Sun.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme