Sport

Simeone do të mbetet te Atletico

 

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka bërë të ditur se do të qëndrojë te skuadra madrilene megjithë largimet e lojtarëve me përvojë.

Simeone te Atletico gjendet që nga viti 2011, ndërsa ka udhëhequr skuadrën drejt një triumfi në La Liga, dy në Ligën e Evropës, një në Kupën eSpanjës, dy në Superkupën e Evropës dhe një në Superkupën e Spanjës, transmeton Koha Ditore.