Rakitiq tek Interi, varet krejtësisht nga e ardhmja e Valverdes Foto: Reuters

Rakitiq tek Interi, varet krejtësisht nga e ardhmja e Valverdes

13 May 2019 12:12

Gjatë ditës së djeshme, u raportua se Ivan Rakitiq do të transferohet tek Interi.

Mesfushori korat, është i lidhur ngushtë me trajnerin e Barcelonës Valverde, dhe transferimi i tij në Inter, varet kryesisht prej tij.

Gjithashtu edhe e ardhja e Valverdes në Barcelonë është e pasigurt, pas eliminimit nga Liga e Kampionëve. Nëse trajneri largohet nga Barcelona, atëherë edhe Rakitiq do ta bënte një gjë të tillë.

Kroati, ka bërë gjithsej 33 paraqitje në këtë sezon, ku ka shënuar 3 gola dhe ka dhuruar 4 asiste.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme