Atalanta në finale të Kupës së Italisë

Atalanta në finale të Kupës së Italisë

25 April 2019 22:44

Atalanta ka mposhtur Fiorentinën 2 me 1 në ndeshjen e kthimit në gjysmëfinale të Kupës së Italisë për të siguruar kualifikimin në finalen e madhe.

Iliqiq dhe Gomez shënuan për Atalantan, teksa Muriel realizoi golin e vetëm për Fiorentinën.

Në rezultat të përgjithshëm, Atalanta fiton 5 me 4.

Në finale, Atalanta do të përballet me Lazion.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme