Ronaldo i vetmi futbollist që ka fituar tri liga të mëdha evropiane Foto: Goal

Ronaldo i vetmi futbollist që ka fituar tri liga të mëdha evropiane

20 April 2019 20:12

Cristiano Ronaldo ka vendosur edhe një rekord personal në botën e futbollit.

Portugezi sot është shpallur kampion i Serie A me Juventusin, duke u bërë kështu futbollisti i vetëm që ka arritur të fitojë tri kampionatet më të forta në Evropë.

Më parë ai kishte Premier Ligën me Manchester Unitedin, dhe La Ligën derisa mbronte ngjyrat e Real Madridit.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme