Frankfurti përmbys Benfican, Valencia arrin lehtë gjysmëfinalen

Frankfurti përmbys Benfican, Valencia arrin lehtë gjysmëfinalen

18 April 2019 22:37

Eintracht Frankfurti ka përmbysur epërsinë prej dy golash të Benficas për të kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Evropës.

Pasi portugezët kishin fituar ndeshjen e parë 4 me 2, Frankfurti fitoi si vendas 2 me 0 dhe me rezultat të përgjithshëm 4 me 4 ecën tutje. Tutje do të kalonte për shkak të golave si mysafirë.

Kostic dhe Rode shënuan dy golat për gjermanët.

Në çerekfinalen tjetër, Valencia ka mposhtur Villarrealin 2 me 0 dhe me rezultat të përgjithshëm 5 me 1 për të siguruar gjysmëfinalen. Latorre e Parejo shënuan golat.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme