Skocia shkarkon McLeishin Foto: Reuters

Skocia shkarkon McLeishin

18 April 2019 15:17

Alex McLeish është shkarkuar nga posti i seleksionuesit të Skocisë pas vetëm 14 muajve në krye.

Lajmin e ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Skocisë të enjten, transmeton Koha Ditore.

Humbja e thellë 3:0 nga Kazakistani ka shënuar fillimin e dobët të Skocisë në eliminatoret për Euro 2020 dhe ka zvogëluar gjasat e Skocisë për t'u kualifikuar qysh pas vetëm dy xhirove.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme