Montella para sfidës me Juven: Ajaxi ka inspiruar Fiorentinën

Montella para sfidës me Juven: Ajaxi ka inspiruar Fiorentinën

18 April 2019 14:43

Trajneri Vincenzo Montella thotë se Fiorentina s’do të ketë në përballjen ndaj Juventusit në fundjavë, derisa thekson se ekipi i tij është inspiruar nga Ajaxi.

Juventusi u eliminua nga ekipi ri i Ajaxit duke pësuar në shtëpi në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Ne do të përballemi me një Juventus të dëshpëruar por të frikshëm. Por, ne frikën do ta lëmë në shtëpi. Kjo është një ndeshje për të cilën qyteti i Firencës vërtet kujdeset. Ndeshja e së shtunës ndaj Juventusit do të jetë shumë e rëndësishme dhe të marrësh rezultatin e Ajaxit të duhet durim”, është shprehur Montella.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme