Reali e Barça tërhiqen nga gara për Felixin

Reali e Barça tërhiqen nga gara për Felixin

17 April 2019 14:46

Ekipet nga La Liga, Real Madrdit dhe Barcelona janë tërhequr nga gara për shërbimet e mesfushorit të Benficas, Joao Felix.

Gazeta spanjolle "Marca" ka raportuar se si Reali ashtu edhe Barcelona nuk duan të paguajnë 120 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e Felixit në fund të këtij edicioni, transmeton Koha Ditore.

Mësohet se Benfica po insiston në kërkesën e saj për Felixin, i cili po shkëlqen këtë edicion dhe po kërkohet nga ekipet e mëdha të Evropës.

19-vjeçari, këtë edicion ka shënuar 16 gola dhe ka asistuar nëntë herë në 37 paraqitje. Ai ka kontratë me Benfican deri në vitin 2023. Interesim për të kanë treguar edhe Juventusi, Manchester City e Manchester Unitedi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme