LA Clippers shokon Warriorsin me rikthimin më të madh ndonjëherë

LA Clippers shokon Warriorsin me rikthimin më të madh ndonjëherë

16 April 2019 10:27

Los Angeles Clippers ka dhuruar rikthimin më të madh në play-off të NBA-së duke shokuar Golden State Warriorsin 135:131 dhe duke barazuar serinë e raundit të parë.

Clippers u kthye nga 31 pikë disavantazh në pjesën e dytë për të mposhtur kampionin aktual.

Kjo përmbysje ka kaluar atë të Los Angeles Lakersit ndaj Seattle Supersonics më 1989, raporton BBC.

Tani rezultati pas dy ndeshjeve është i barabartë 1 me 1.

Warriors udhëhiqte 73:50 pas pjesës së parë, ndërsa në çerekun e tretë epërsia shkoi deri në 94:63. Megjithatë, Clippers fillimisht ngushtuan epërsinë në fund të çerekut të tretë e në fund fituan 41:23 në periudhën e fundit për të marrë fitoren.

Ndeshja e tretë zhvillohet të enjten.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme