Rashica në formacionin e javës në Bundesligë

Rashica në formacionin e javës në Bundesligë

15 April 2019 18:50

Ylli i Kosovës, Milot Rashica është zgjedhur në 11-shen e javës në Bundesligë, nga faqja “Whoscored”.

Ylli i Werder Bremenit ndonëse këtë javë nuk arriti të shënonte, dhuroi një asistim në golin e parë të skuadrës në fitoren 2-1përballë Freiburgut.

Në përgjithësi paraqitja e vushtrriasit ishte e një niveli të lartë dhe për këtë u vlerësua me notën 8.3 nga kjo faqe.

Rashica në këtë formacion është përfshirë përkrah sulmuesit të Bayern Munichut, Thomas Muller që ka të njëjtën notë si ai.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme