Juventusi do të shesë Dybalan për të blerë Felixin Foto: Reuters

Juventusi do të shesë Dybalan për të blerë Felixin

14 April 2019 15:59

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi është duke bërë përpjekje për të transferuar yllin e ri të Benficas, Joao Felix.

Madje krerët e Juventusit janë të gatshëm të sakrifikojnë argjentinasin Paulo Dybala për të mbledhur fondet për të transferuar Felixin në verë, raporton "Football Italia" të dielën.

Raportohet se duhet të paguhen afro 100 milionë euro për të transferuar 19-vjeçarin.

Felix ka luajtur 36 ndeshje për Benfican këtë stinor dhe ka shënuar 15 gola në të gjitha garat.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme