Muntari reagon në fushë ndaj fyerjeve racore

Muntari reagon në fushë ndaj fyerjeve racore

30 April 2017 19:04

Mesfushori i Pescaras, Sulley Muntari, ka reaguar në fushë si shenjë proteste ndaj thirrjeve racore nga fansat e Cagliarit.

Incidenti ndodhi sot në humbjen 1 me 0 nga Cagliari në Stadio Sant’Elia.

Ganezi kishte protestuar ndaj gjyqtarit Daniele Minelli duke prekur lëkurën në krah për të treguar se po fyhet nga fansat, por ai nuk u dëgjua nga gjyqtari dhe u ndëshkua me karton të verdhë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme