Chelsea bën edhe një hap të madh drejt titullit

Chelsea bën edhe një hap të madh drejt titullit

30 April 2017 16:57

Chelsea ka mposhtur Evertonin për t’iu afruar edhe më shumë titullit të Premier Ligës.

Ekipi i Antonio Contes fitoi 3 me 0 për të forcuar edhe më shumë kreun.

Pedro, Gary Cahill dhe Willian shënuan golat e fitores në minutat 66, 79 dhe 86.

Tani Chelsea ka 81 pikë, shtatë më shumë se Tottenhami që më vonë luan derbin ndaj Arsenalit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme