Reali mposht Eibarin falë shkëlqimit të Benzemas Foto: Reuters

Reali mposht Eibarin falë shkëlqimit të Benzemas

06 April 2019 18:04

Reali ka shënuar një fitore të vështirë në Santiago Bernabeu ndaj Eibarit.

Vendasit e panë veten në disavantazh në pjesën e parë të takimit kur Cardona shënoi në minutën e 39, transmeton Koha.net.

Megjithatë, në pjesën e dytë Reali ndezi turbinat duke përmbysur rezultatin.

Ishte Karim Benzema ai që shënoi dy gola pas asistimeve nga Asensio dhe Toni Kroos.

Në vendin e tretë Reali ka 60 pikë, derisa Eibari në të 11-tin ka 39 pikë.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme