Herrera te Atletico

Herrera te Atletico

27 March 2019 12:24

Hector Herrera ka arritur marrëveshje për t'iu bashkuar Atletico Madridit dhe pritet të firmosë kontratë pesëvjeçare me klubin spanjoll, njofton gazeta "Marca" të mërkurën.

Muajin e kaluar, në mediumet portugeze është raportuar se Herrera është bindur nga vizioni i trajnerit të Atleticos, Diego Simeone dhe është i gatshëm t'i bashkohet skuadrës madrilene, transmeton koha.net.

Meksikani është kërkuar gjatë nga Interi, si dhe nga Roma e Milani. Mirëpo, ai ka vendosur karrierën të vazhdojë në La Liga. Kontrata e Herreras me Porton skadon këtë verë, që e lejon të transferohet si lojtar i lirë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme