Kosova me pikën e parë në kualifikimet për Evropian, vjen postimi i UEFA-s

Kosova me pikën e parë në kualifikimet për Evropian, vjen postimi i UEFA-s

25 March 2019 22:53

Për pikën e parë të Kosovës në kualifikimet për Euro 2020 ka reaguar edhe UEFA.

Në një postim të rezultateve dhe performancës më të mirë, ajo ka përmendur se Kosova ka marrë pikën e parë në histori në kualifikimet për Euro.

“Franca, Anglia dhe Turqia fitojnë, Portugalia e Serbia barazojnë, Kosova merr pikën e parë në kualifikimet për Euro”, shkruan UEFA në Twitter.

 


 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme