Rodriguez pritet të vazhdoj me Milanin

Rodriguez pritet të vazhdoj me Milanin

25 March 2019 15:22

Milani pritet të refuzoj ofertat e Borussia Dortmundit dhe Monacos për mbrojtësin e majtë Ricardo Rodriguez dhe do të vazhdojë kontratën e reprezentuesit të Zvicrës deri në vitin 2023, raporton “La Gazzetta dello Sport” të hënën.

Vendimi për Rodriguezin është marrë tashmë nga trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, që insiston ta mbajë zviceranin, transmeton “Koha Ditore”.

Rodriguez 26-vjeçar ka luajtur 32 ndeshje zyrtare për Milanin këtë stinor dhe ka ndihmuar me katër asiste.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme