Interi në epërsi të hershme ndaj Milanit

Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe duelin për vend të tretë

17 March 2019 20:39
22:28

Interi ka mposhtur 2 me 3 Milanin në derbin e Milanos si dhe në duelin e drejtpërdrejtë për pozitën e tretë në Serie A.

Vecino, De Vrij e Martinez shënuan për zikaltërit, teksa për Milanin realizuan Bakayoko dhe Musacchio.

Në tabelë, Interi ka 53 pikë në pozitën e tretë, dy më shumë se Milani që është i katërti. Napoli është i dyti me 60 teksa lideri Juventus ka 75.

22:02

Milani ngushton sërish epërsinë e Interit

Vetëm katër minuta pasi Martinez dyfishoi epërsinë e Interit, Mateo Musacchio ka kthyer Milanin në ndeshje.

Ai realizoi në minutën e 71-të për 2 me 3.

 

 

22:00

Interi dyfishon epërsinë ndaj Milanit

Lautaro Martinez ka shënuar në minutën e 67-të për të dyfishuar epërsinë e Interit.

Ai realizoi nga pika e bardhë për 1 me 3.

 

 

21:52

Dy gola të shpejtë në derbin Milan – Inter

Dy gola të shpejtë janë shënuar në derbin Milan – Inter.

De Vrij ka dyfishuar epërsinë për Interin në minutën e 51-të, ndërsa vetëm gjashtë minuta më pas Bakayoko ka ngushtuar epërsinë.

 

 

 

 

20:39

Interi në epërsi të hershme ndaj Milanit

Matias Vecino ka kaluar në epërsi Interin me fillim të derbit me Milanin.

Ai shënoi në minutën e tretë për 0 me 1.

 


 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme