Juventusi synon Mbappen Foto: Reuters

Juventusi synon Mbappen

14 March 2019 16:58

Juventusi “do të bëjë gjithçka” që të transferojë Kylian Mbappen, sipas “Tuttosportit”.

Sipas raportimit, drejtori sportiv Fabio Paratic u ka premtuar tifozëve se ai do të bëjë çmos që të transferojë yllin francez të Paris Saint-Germainit për ta kompletuar dyshen sulmuese me Cristiano Ronaldon.

Mbappe ka shkëlqyer në sezonet e fundit te PSG-ja dhe Franca duke zgjuar interesim të shumë skuadrave evropiane. Për të interesim ka shprehur edhe Real Madridi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme