Juventusi i gatshëm të paguajë 120 milionë euro për talentin e Benficas

Juventusi i gatshëm të paguajë 120 milionë euro për talentin e Benficas

05 March 2019 14:17

Juventusi tashmë është duke menduar për të ardhmen dhe ka vendosur në fokus Joao Felix, qendërsulmuesin e Benficas.

Ky i fundit ka ngjallur interesin edhe të klubeve të tjera europiane si Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona dhe Manchester United, transmeton kp.

Siç raporton gazeta spanjolle AS, bardhezinjtë janë favoritë për lojtarin në fjalë, sepse janë të gatshëm të paguajnë 120 milionë eurot e klauzolës në fuqi.

Drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratici, ka folur tashmë me Luis Felipe Vieira, presidentin e klubit portugez.

E ka bërë këtë përmes Jorge Mendes, agjentit të Felix, në një takim që u mbajt në Torino javën e kaluar.

Felix ka shënuar edhe një gol në fitoren e Benfica në Champions, kundër Romës. Juventusi duket gati të investojë për 19-vjeçarin, i cili ka shënuar 11 gola dhe ka dhënë 6 asistime këtë sezon.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme