Messi do të vazhdojë kontratën me Barçën

Messi do të vazhdojë kontratën me Barçën

14 February 2019 17:04

Lionel Messi pritet të vazhdojë kontratën me Barcelonën dhe beson se do të pensionohet te ky klub, ka thënë presidenti Josep Maria Bartomeu.

31-vjeçari ka realizuar 581 gola në 665 paraqitje për Barçën dhe ka kontratë deri në vitin 2021, të cilën e nënshkroi në nëntorin e vitit 2017.

“Leo Messi do të vazhdojë me ne”, ka thënë Bartomeu.

“Është lojtar i vetëm një klubi dhe lidhja me të do të vazhdojë përgjithmonë”, ka thënë veç të tjerash presidenti i klubit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme