Chelsea i jep një shans Sarrit Foto: Reuters

Chelsea i jep një shans Sarrit

12 February 2019 19:56

Maurizio Sarri po kalon momentet të vështira te Chelsea.

Rezultatet e dobëta në Premierligë, ka bërë që të mendohet shkarkimi i italianit.

Sipas medieve angleze, drejtuesit e klubit londinez i kanë dhënë edhe një mundësi Sarrit, transmeton KTV.

Sarri do të ketë disa testet si në Premierligë, Ligën e Evropës, dhe Carabao Cup, ndërsa bordi pret rezultate pozitive.

Nëse trajneri italian dështon ta tregoj veten në shumicën e ndeshjeve, atëherë e pret shkarkimi, ndërsa ekipin mund ta udhëheqë ndihmës-trajneri Zola.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme