“France Football” zgjedh ekipin më të mirë të futbollit Foto: Reuters

“France Football” zgjedh ekipin më të mirë të futbollit

12 February 2019 09:36

Revista “France Football” publikon të mërkurën një listë me ato që i konsideron si ekipet më të mira të botës aktualisht.

Në bazë të disa kritereve siç janë futbollistët e këtyre klubeve, historia, spektatorët në stadium, audienca televizive, fansat në rrjetet sociale, të ardhurat dhe shpenzimet, revista franceze ka përpiluar një renditje që do të shkaktojë debate mes tifozëve, shkruan tch.

Shikoni më poshtë renditjen e 10 klubeve më të mira në botë, duke nisur nga vendi i 10.

10. Arsenal - 88 pikë

Image

9. Manchester City - 89 pikë

Image

8. Chelsea - 91 pikë

Image

7. PSG - 94 pikë

Image

6. Juventus - 107 pikë

Image

5. Liverpool - 120 pikë

Image

4. Bayern Munchen - 135 pikë

Image

3. Manchester United - 151 pikë

Image

2. Barcelona - 177 pikë

Image

1. Real Madrid - 184 pikë

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme