Jep dorëheqje kryetrajneri i Dritës Foto: FC Drita

Jep dorëheqje kryetrajneri i Dritës

11 February 2019 11:40

Klubi futbollistik i Gjilanit, Drita, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se kryetrajneri Shpëtim Duro ka dhënë dorëheqje.

Gjithashtu, klubi thotë se pas një takimi të menjëhershëm pas ndeshjes së djeshme, me një marrëveshje mes dy palësh është vendosur që të ndërpritet bashkëpunimi, transmeton Koha.net.

“Pas eliminimit nga kupa e Kosovës, dhe dalja nga objektivi i vetëm i klubit për këtë sezon, Shpëtim Duro ka ofruar dorëheqjen, gjë që është pranuar nga klubi bardhekaltër”, thuhet në njoftimin e klubit.

“FC Drita e falënderon profesorin Duro për punën profesionale që ka bërë me klubin dhe i dëshiron shumë suksese”, shkruan tutje në njoftim.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme