Kosova ngjitet për një pozitë në ranglistën e FIFA-s

Kosova ngjitet për një pozitë në ranglistën e FIFA-s

07 February 2019 11:54

Kosova është ngjitur për një pozitë në ranglistën e FIFA-s për muajin shkurt dhe tani pozicionohet në vendin e 130.

Kombëtarja shqiptare ka pësuar rënie për një pozitë dhe pozicionohet në vendin e 61 të ranglistës.

Ndryshime nuk ka në krye të ranglistës të cilës i prin Belgjika e përcjell nga Franca, Brazili, Kroacia dhe Anglia.

Image
Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme