Liverpooli dështon të marrë pikët e plota ndaj Leicesterit Foto: Reuters

Liverpooli dështon të marrë pikët e plota ndaj Leicesterit

30 January 2019 22:52

Liverpooli ka lëshuar nga duart mundësinë që të shkojë në shtatë më shumë se ndjekësi i parë dhe rivali për titull, Manchester City.

Skuadra e Jurgen Kloppit ndau pikët me Leicesterin në Anfield Road, transmeton Koha.net.

Liverpooli e nisi për mrekulli takimin, duke kalaur në epërsi qysh në minutën e tretë përmes Sadio Manes.

Megjithatë mysafirët nuk u dorëzuan dhe arritën të shënojnë golin e barazimit në minutën e 45+2 përmes Maguires.

Pas këtij barazimi Liverpooli në krye të tabelës tani ka 61 pikë, pesë më shumë se City. Derisa Leicesteri në vendin e 11 ka 32 pikë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme