Kosova ndeshjen ndaj Danimarkës e zhvillon më 21 mars Foto: Koha

Kosova ndeshjen ndaj Danimarkës e zhvillon më 21 mars

30 January 2019 15:50

Federata e futbollit danez ka bërë të ditur se dy kundërshtarët e saj para eliminatoreve për Evropian, do të jenë Kosova dhe Luksemburgu, raporton Koha.net.

Përfaqësuesja daneze vitin 2019 e nis me ndeshjen ndaj Kosovës që do të zhvillohet më 21 mars në Prishtinë.

Ndeshjen tjetër miqësore do ta zhvillojë në shtëpi më 15 tetor ndaj Luksemburgut.

Federata ka vlerësuar se këto dy ndeshje do të shërbejnë si test i mirë për përfaqësuesen daneze.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme