Arsenali kthen vëmendjen kah Carrasco pasi refuzimit të Perishiqit

Arsenali kthen vëmendjen kah Carrasco pasi refuzimit të Perishiqit

30 January 2019 12:00

Arsenali është në bisedime për transferimin e anësorit Yannick Carrasco nga klubi kinez Dalian Yifang.

Sky Sports raporton se klubi londinez ka kthyer vëmendjen kah belgu pasi është frustruar me refuzimin e ofertës për Ivan Perishiqin nga Interi.

Arsenali kishte bërë një ofertë për huazimin e kroatit dhe me të drejtë blerje gjatë verës, por Interi e ka refuzuar këtë mundësi.

Për këtë shkak Arsenali ka kthyer vëmendjen kah Carrasco që nuk ka treguar formën e tij më të mirë në ligën kineze duke realizuar shtatë gola në 26 paraqitje.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme