Barça nuk gabon, mban diferencën me ndjekësit Foto: Reuters

Barça nuk gabon, mban diferencën me ndjekësit

27 January 2019 18:05

Barcelona ka shënuar tjetër fitore në La Ligë për të mbajtur diferencën prej pesë pikëve ndaj ndjekësit të parë, Altetico Madridit, dhe 13 nga Sevilla, që është ndjekësja e dytë.

“Viktimë” e Barçës këtë herë ishte Girona. Ajo pësoi 0 me 2 në xhiron e 21-të.

Nelson Semedo në minutën e nëntë dhe Lionel Messi 60 minuta më pas realizuan golat për fitoren e 15-të të Barcelonës këtë edicion.

Në tabelë, Barcelona prin me 49 pikë. Atletico ka 44 në vendin e dytë e Sevilla 36 në të tretin. Po aq pikë ka edhe Real Madridi në pozitën e katërt, por me një takim më pak të zhvilluar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme