Vazhdojnë kërkimet për Salan

Ndërpriten kërkimet për Salan

24 January 2019 10:45
16:49

Janë ndërprerë kërkimet për futbollistin e Cardiffit, Emiliano Sala dhe pilotin David Ibbotson.

Pas tre ditësh kërkimesh, autoritetet kanë vendosur të ndërpresin kërkimet, pasi nuk kanë arritur të gjejnë aeroplanin.

Sipas policisë, mundësitë për mbijetesë në këtë rast janë minimale.

10:45

Vazhdojnë kërkimet për Salan

Kërkimet për futbollistin Emiliano Sala kanë vazhduar edhe të enjten. Ekipet e shpëtimit janë përqendruar në kërkimet në afërsi të bregut në kanalin anglez.

Sulmuesi i Cardiff Cityt dhe piloti David Ibbotson ishin në aeroplanin që u zhduk nga radari të hënën.

Deri më tani nuk është gjetur asnjë gjurmë e aeroplanit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme