Osaka arrin në finale të Australian Open

Osaka arrin në finale të Australian Open

24 January 2019 08:30

Kampionia e US Openit, Naomi Osaka, ka arritur finalen e dytë rresht të Grand Slamave, duke mposhtur çeken Karolina Pliskova në Australian Open.

Japonezja që renditet e katërta në ranglistën botërore, fitoi me sete 6-2, 4-6 dhe 6-4. Në finalen e së shtunës ajo do të përballet me çeken tjetër Petra Kvitova.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme