Pas Kane lëndim afatgjatë pëson edhe Dele Alli

Pas Kane lëndim afatgjatë pëson edhe Dele Alli

22 January 2019 19:26

Tottenham Hotspuri përveç mungesës së sulmuesit Harry Kane, pritet të zhvillojë ndeshjen pa yllin tjetër Dele Alli që ka pësuar lëndim të muskujve.

Klubi londinez ka konfirmuar se 22-vjeçari do të mungojë deri në fillim të muajit mars si pasojë e lëndimit që pësoi në fitoren 2 me 1 ndaj Fulhamit në Premier Ligë.

Së bashku me Harry Kane, mesfushori do të mungojë në gjysmëfinalen e dytë të kupës ndaj Chelseat dhe në ndeshjet e Ligës së Kampionëve ndaj Borussia Dortmundit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme