Kthimi në palestër shtyn Lipjanin të riorganizohet

Kthimi në palestër shtyn Lipjanin të riorganizohet

Tahir Sopi Tahir Sopi 15 January 2019 10:25

Skuadra e basketbollit Lipjani në pjesën e dytë të stinorit në Superligë, nuk do të ketë nevojë të shëtitet nëpër qytete të tjera për të organizuar ndeshjet si vendase.

Palestra e ngritur shumë vite më parë falë një donacioni nga SHBA-ja dhe që është emërtuar "Better Life", më në fund është pranuar nga Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për të organizuar ndeshje pas disa intervenimeve të vogla.

Është intervenuar në ndriçim, bankinat janë zhvendosur në anën tjetër të fushës, është rrënuar njëra tribunë për të krijuar hapësirë si dhe janë vendosur kosha të rinj bashkë me semaforët sipër tabelës.

Këto ishin kushtet që kishte vënë Federata për ta bërë pranimin teknik. Dhe pas kthimit në qytet, klubi Lipjani është shtyrë të riorganizohet me disa përforcime... (Më gjerësisht lexoni në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme