Loret Sadiku shpërblehet me kontratë të re nga Kasimpasha

Loret Sadiku shpërblehet me kontratë të re nga Kasimpasha

11 January 2019 18:52

Loret Sadiku ka vazhduar kontratën me skuadrën e tij aktuale, Kasimpasha, transmeton KTV.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e klubit, që ka njoftuar arritjen e marrëveshjes edhe për dy vjet me mbrojtësin kosovar që do ta mbajë atë në kampionatin turk deri në vitin 2022.

27-vjeçari është një ndër lojtarët kryesorë te skuadra turke duke u aktivizuar në 17 ndeshje këtë sezon, ku shënoi një gol dhe dy asistime.

Sadiku u transferua te Kashpimasha në vitin 2016 nga Mersin për dy milionë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme