Lazio refuzon 160 milionë euro për Milinkoviq – Saviqin

Lazio refuzon 160 milionë euro për Milinkoviq – Saviqin

09 January 2019 20:39

Claudio Lotito thotë se ka refuzuar një ofertë prej 160 milionë euro për Sergej Milinkoviq-Saviqin.

SMS ka marrë vëmendjen e top skuadrave evropiane dhe është i lidhur me një largim nga Lazio, por në verë kishte nënshkruar kontratë të re, transmeton Koha.net.

Lotito gjithashtu ka thënë se është i përkushtuar të ndërtojë një ekip që do të fitojë trofe.

“Duam të ndërtojmë një ekip fitues dhe ta forcojmë, e jo ta dobësojmë atë. Nëse do ta kisha një mendim tjetër, atëherë do ta shisja Milinkoviqin për 160 milionë euro, diçka të cilën nuk e kam bërë. Nuk mendoj se një tjetër president do ta bënte atë se çfarë kam bërë unë”, është shprehur Lotito.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme