Richards kompleton transferimin te Bayerni

Richards kompleton transferimin te Bayerni

05 January 2019 23:33

Qendër mbrojtësi amerikan Chris Richards ka kompletuar transferimin e tij te Bayerni, raporton Goal.

Sipas këtyre raporteve thuhet se FC Dallas është pajtuar që ta shesë 18 vjeçarin te Bayerni për 1.5 milionë dollarë, transmeton Koha.net.

Richards ishte i huazuar te Bayerni në gjysmën e dytë të vitit 2018, dhe tashmë Bayerni ka blerë kartonin e lojtari i cili kishte ndihmuar SHBA-në U20 të shpallej kampion në Concacaf Championship në muajin nëntor.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme